dunya-web-guncelleme

Web sitenize bakmak çok önemlidir. Bunu yapmamak, sitenizin saldırıya uğramasına veya çevrimdışı olmasına neden olabilir ve bu da iş için çok kötü olur. Tüm yazılımların güncellenmesi ve bakımı gerekir. Web sitesi bakımı , sitenizin düzgün çalışmasını sağlamanın önemli bir parçasıdır. Tüm eklentilerinizin güncel ve güvenli olduğundan, alan adınızın süresinin dolmadığından, temanızın en son güvenlik eklentilerine sahip olduğundan ve güvensiz veya bozuk bağlantılarınızın olmadığından emin olmanız gerekir.

Bir bahçeye bakmak gibi düşünün. Çimleri biçmek, çalıları budamak ve ayıklamayı ayda bir yapmak, onu aylarca bırakmaktan ve aşırı büyümüş çimleri ve çalıları kesmek ve yok etmeye çalışmak için çok zaman, enerji ve para harcamaktan çok daha kolaydır.

İnsanların dağınık, aşırı büyümüş ve otların istila ettiği bahçenizi görmesini istemediğiniz gibi, müşterilerinizin web sitenize gelip yüklemenin asırlar sürdüğünü, ödeme işleminin çalışmadığını veya daha kötü olduğunu -sitenizin tamamen çevrimdışı olduğunu-  görmelerini istemezsiniz.

Tüm bu sebeplerle, web sitenizin düzenli olarak bakımını yapmalı ve onu her zaman güncel tutmalısınız.