SEO Nedir?

SEO kelimesi, İngilizce ‘Search Engine Optimization’ ifadesinin kısaltmasıdır ve Türkçe ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ anlamına gelmektedir. SEO’nun amacı web sitenizin değerini artırarak arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlamaktır. Bu sayede web sitenizi daha fazla ziyaretçisi olacaktır. SEO, web sitenizin trafiğini artırmak için kullanabileceğiniz çeşitli strateji ve teknikler içerir.

 

SEM Nedir?

SEM kelimesi, İngilizce ‘Search Engine Marketing’ ifadesinin kısaltmasıdır ve Türkçe ‘Arama Motoru Pazarlaması’ anlamına gelmektedir. SEM, web sitelerinin görünürlüğünü artırmak amacıyla kullanılan bir reklam sistemidir. Google’da arama yaptığınızda karşınıza en başlarda çıkan sponsorlu sayfalar SEM uygulamalarına örnek gösterilebilir. SEO ve SEM birbirini tamamlayan iki çok önemli kavramdır.

 

Google Ads Nedir?

Eski adıyla Google Adwords, online bir pazarlama aracıdır. Google Ads, Google’ın arama sonuçlarında, iş ortağı sitelerde veya Youtube’da reklamlarınızı göstermenizi sağlar. Ölçümlenebilir bir sistemdir ve yalnızca aldığınız tıklama başına ücret ödersiniz. Bu durum, Google Ads’in birçok firmanın ilk reklam tercihlerinden olmasını sağlıyor.

 

Hosting Nedir?

İnternet siteleri tıpkı gerçek hayattaki bir iş yeri gibi bir ofise ihtiyaç duyarlar. Hosting, web sitenizi yayınlamanız için gerekli olan sanal ofise verilen addır. Dilimize ‘web barınma alanı’ olarak çevrilebilir. Hosting, web sayfanıza ait tüm dosyaların, yıl boyunca bir bilgisayarda saklanması ve erişime açık tutulması hizmetini sunar. Bu bilgisayarlara ise ‘server’ ya da ‘web sunucusu’ denir.

 

Duyarlı Web Tasarımı Nedir?

Hatırlarsanız önceden internet sitelerini telefon üzerinden ziyaret ettiğimizde yazıları küçük olduğu için okuyamaz ve sayfayı büyütüp sağa-sola çekmek zorunda kalırdık. İşte duyarlı tasarım tam olarak burada devreye giriyor. Duyarlı yapıda hazırlanmış bir web sitesi giriş yapılan her ekrana tam olarak uyum sağlar Günümüzde mobil cihazların, mobil çözünürlüklü cihaz kullanımının artış göstermesi, insanların aramalarını mobil araçların üzerinden fazlaca yapmaya başlamış olmaları sonucu, duyarlı/responsive çalışmalar oldukça popüler hale gelmiş ve büyük önem kazanmıştır.

 

Özel Web Tasarım Hizmetinin Maliyeti Nedir?

Özel bir web sitesi tasarımının fiyatını etkileyen belli faktörler vardır. Bunlar;

  -Web sitesinin türü ve kaç sayfadan oluşacağı,

  -Entegre edilmesi gerekli olan web uygulamaları çeşitleri,

  -Uygulanacak tüm diğer SEO ve dijital pazarlama stratejileri,

  -Eğer ortada yeniden tasarlanması gereken bir web sitesi varsa, var olan SEO ve veri geçişleri göz önünde bulundurulur.

 

Domain Nedir?

Domain’i Türkçe’e ‘alan adı’ olarak çevirebiliriz. Alan adları sayesinde, web sitesi adresleri anlamlı ve kolay hatırlanabilir olur. Doğru alan adının seçilmesi sitenizin ya da markanızın başarısı,itibarı ve bilinirliği açısından çok önemli bir etki yaratabilir. Dolayısıyla bir web sitesi kurarken alacağınız en önemli kararlardan biri alan adınızın seçimidir.

 

CMS Nedir?

CMS kelimesi, İngilizce ‘Content Management System’  ifadesinin kısaltmasıdır ve Türkçe ‘İçerik Yönetim Sistemleri’ anlamına gelmektedir. İçerik yönetim sistemleri, web sitelerine ait içeriklerin yönetilmesini sağlayan sistemlerin tümüne verilen isimdir. Burada tek bir program ya da yazılımdan söz etmiyoruz. İçerik yönetim sistemleri; PHP, JavaScript, CSS ve HTML gibi geleneksel programlama dillerinin beraber kodlanması ile hazırlanan bir yapı olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. CMS sayesinde web sitesinde yer alan içeriklerin kontrolü sağlanabiliyor, düzeltmeler yapılabiliyor ve update’ler gerçekleştirilebiliyor. Biz, CMS çözümü olarak WordPress’i kullanıyoruz.