dunya-bilisim-domain

Domain, alan adı anlamına gelir.

Alan adı, web sitenizin, insanların web sitenize erişebilecekleri internetteki adresidir. İnternet kullanıcılarının sitenizi ziyaret etmek için tarayıcının URL çubuğuna yazdıkları şeydir.

Örneğin, web sitemizin alan adı dunyaweb.com‘dur.

Alan adlarının bir noktayla ayrılmış temelde iki bölümü vardır. İlk bölüm, dunyaweb gibi herhangi bir harf ve sayı kombinasyonuna sahip olabilen marka adınız, ikinci bölüm ise .com, .org, .net, .com.uk vb. gibi bir alan adı uzantısıdır.

Her alan adı, benzersiz bir web adresidir. Bu, dünyada yalnızca bir tane dunyaweb.com olabileceği anlamına gelir.

Hosting ise, barındırma anlamına gelir. Web barındırma, web sitesi içerik dosyalarınızın yerleştirildiği depolama konumudur. Web sitenizin ana sayfası gibi.

Alan adınız evinizin adresi ise, o zaman gerçek ev sizin barındırma sunucunuzdur. Bir web sitesi oluşturmak için hem bir alan adına hem de web barındırmaya ihtiyacınız var.

Bir kullanıcı, tarayıcının URL çubuğuna web adresinizi (etki alanı adı) girerek web sitenize erişmeye çalıştığında, etki alanı adı onları web sunucusunda depolanan dosyalara işaret eder. Ardından, web sitenizi çevrimiçi olarak görebilirler.

Dünya Bilişim,size alan adı ve barındırma hzimeti sunar. Aynı şirketten veya farklı şirketlerden bir alan adı ve barındırma hesabı satın alabilirsiniz. Fakat aynı şirketten hem alan hem de barındırma satın alırsanız, alan adı ayarlarını değiştirmeniz gerekmediği için kurulum süreci biraz daha kolay hale gelir. Bu yüzden biz iki hizmeti bir arada sunuyoruz. Dünya Bilişim Web Tasarım ve Reklam Ajansı, hem etki alanı hem de barındırma hizmetlerini makul bir maliyetle sunar.